Jarní barvy vlasů

30. března 2008 v 18:50 |  $ Móda $
Trendy barvičky do vlasů pro toto jaro...
Pokud jde o aktuální trendy, nelze příliš hovořit o konkrétních barvách, jako spíše o celkovém dojmu, vzhledu vašeho účesu. In jsou totiž plné, živé barvy, které se na vaší hlavě předvedou v celé škále jemně odlišných odstínů a tónů, působící přirozeně a mladistvě. Barevné helmy nebo " useknuté" odbarvené proužky už jsou rozhodně out.

Jestliže se chystáte změnit si barvu vlasů, rozhodně byste neměla podcenit výběr odstínu. Pokud se vypravíte do kadeřnického salónu, ochotně vám poradí kadeřník, ovšem v případě že se chystáte přebarvit si vlasy koupenou barvou doma, je třeba vše dobře promyslet.

Obecně platí, že pro broskvovou pleť a světlé oči se hodí téměř vše.

U porcelánové pleti a zelených nebo zlatohnědých očí se můžete pustit do rusé v měděnějších a intenzivnějších odstínech. Majitelky olivové pleti a hnědých očí by měly při prosvětlování sahat spíše po studených odstínech blond barvy, nejlépe je ale volit tóny laděné dohněda. Pro slečny se zlatou či medovou pletí a světlýma či kaštanovýma očima bude nejvhodnější lehké prosvětlení medovými tóny. Máte-li růžovou, lehce nazlátlou pleť a k tomu modré nebo zelené oči, zvolte velmi světlý odstín blond...
Barva očí, pleti, a původní barva vašich vlasů by měly být klíčovým aspektem při výběru vhodné nové barvy. Aktuální trendy sice jistě budou modelkám na fotografiích slušet, ovšem pokud si takový " kousek" donesete na své hlavě domů, čeká vás s největší pravděpodobností zklamání. Jedinou poměrně univerzální barvou, která sluší snad všem, je kaštanová. Pozor ale, aby neztratila svůj lesk, to by byla věčná škoda...

Nejzásadnější věcí je nesnažit se o extrémy. Černovláska odbarvená na blond prostě působí nepřirozeně ať se snaží jak chce. Ideální je držet se své přirozené barvy a volit pouze "okolní" odstíny. Vhodnější je vlasy spíše prosvětlovat, neboť ztmavování opticky vytváří tvrdé rysy obličeje.

Máte-li tmavé vlasy a chcete je přeci jen značně zesvětlit, nejlepší je zesvětlování provést postupně a mezi jednotlivými fázemi ponechat vždy zhruba třítýdenní odstup. Takto je možné dojít od střední kaštanové přes karamelovou a medovou až na pravou blond, ovšem poznání přirozenější než by byla v případě jednorázového skoku. Přirozený dojem je na celém barvení snad ze všeho nejdůležitější.

Je-li řeč o barvení vlasů, není od věci připomenout nutnost péče o ně. Barvení, a především tedy zesvětlování vlasů narušuje strukturu vlasů, a je tedy zapotřebí vlasům po umytí dopřát také nějakou tu regeneraci a vyživit je. Samozřejmostí by pak mělo být zastřihávání konečků (zhruba co dva měsíce).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu!

Klikni

Komentáře

1 raftacka raftacka | Web | 11. července 2008 v 15:58 | Reagovat

Krása

2 Jůlink4 Jůlink4 | Web | 15. července 2008 v 21:01 | Reagovat

ty wlasi nahoře w pravo sou BEST ... taky hezký .. blogísek ........... =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama